Новини

Чи можна використовувати TruCam для фіксування порушень швидкості руху не стаціонарно?

Все частіше зустрічається ситуація на дорозі коли поліціянт фіксує спеціальним засобом TruCam перевищення швидкості водієм. За наслідками показів пристрою складається постанова та накладається штраф.
Однак, якщо прилад не вмонтовано стаціонарно, то під час такого запису відчувається дрибіжання приладу, що може свідчити про проведення моменту фіксації швидкості автомобіля з руки (рук). Така вібрація приладу TruCam, може дати більшу похибку, а ніж передбачено свідоцтвом про повірку, що ставить під сумнів зафіксовану швидкість руху автомобіля, яким керував водій.
У справі № 157/703/20 Восьмий апеляційний адміністративний суд зазначив, що відповідно положень ст. 40 Закону України «Про Національну поліцію» №580-VIII при проведенні фіксації швидкості певного транспортного засобу автоматична фото- і відеотехніку повинна бути розміщена в порядку визначеному вказаною нормою Закону (стаціонарно вмонтованим способом), натомість ручне розміщення засобів автоматичної фото- і відеотехніки для вимірювання та фіксації швидкості суперечить приписам ст. 40 названого Закону.
Законодавством не визначено іншого способу та порядку використання лазерних вимірювачів TruCam працівниками патрульної поліції ніж розміщення виключно в порядку ст. 40 Закону України «Про Національну поліцію», а лист Департаменту патрульної поліції від 04.10.2018 №11299/41/2/02-2018 про використання лазерного вимірювача швидкості TruCam для фіксації правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху не є нормативно-правовим актом, який змінює чи припиняє порядок використання та розміщення засобів автоматичної фото- і відеотехніки для фіксації виявлених порушень правил дорожнього руху.
Також, потрібно враховувати, що контроль швидкості руху транспортних засобів здійснюється лише в місцях, які облаштовані відповідним знаком про здійснення відеофіксації (дорожній знак «5.70»), позаяк вказане обумовлено ч. 2 ст. 40 Закону № 580-VIII, згідно з якою інформація про змонтовану/розміщену автоматичну фототехніку і відеотехніку фіксацію повинна бути розміщена на видному місці.
Відповідно до Правил дорожнього руху знак 5.70 «Фото, відеофіксування порушень Правил дорожнього руху», інформує про можливість здійснення контролю за порушеннями Правил дорожнього руху за допомогою спеціальних технічних та (або) технічних засобів.
З огляду на зазначене, у випадку порушення працівниками поліції під час проведення фіксації швидкості Вашого транспортного засобу зазначених вище нормативно-правових актів, зібрані докази будуть вважатись неналежними, що в свою чергу, буде виключати можливість притягнення Вас до адміністративної відповідальності.

В будь-якому випадку не порушуйте правил дорожнього руху, керуйте відповідально.

Made on
Tilda